Yaşayan Sanat: Cocodema

about

2017 yılında Sibel Gürcüoğlu tarafından kurulan Cocodema; ismini bir Japon sanatı olan; kokedama’dan alıyor. Koke(yosun) ve dama(top) kelimelerinden oluşan, Wabi-Sabi felsefesiyle yola çıkan Cocodema; bitki odağındaki tasarımlarında yardımcı materyal olarak sürdürülebilir ve doğa dostu malzemeler kullanmaya özen gösterir.

Sevdiklerinize hediye edeceğiniz veya dekorasyonda yer vereceğiniz kısa süreli çiçek buketleri yerine; bulunduğu ortamı toksinlerinden temizleyerek daha rahat nefes almanızı ve daha güçlü iletişim kurmanızı sağlayacak uzun ömürlü tasarımlara yer vermenizi amaçlayan Cocodema’nın tüm üreitimi, yerel ve butik üreticiler tarafından yapılır.

Japon estetiğinde geçiş ve doğal olana ait olan kusurun kabulü üzerine odaklanmış bir dünya görüşününü; minimalizm ile birleştiren Cocodema; evlerinizde ve ofislerinizde size nefes almayı hatırlatacak bir işaret olmayı hedefliyor.

::::::

Cocodema takes its name from Japanese potting art of Kokedama founded in 2017 by Sibel Gürcüoğlu. Based on the Wabi-Sabi philosophy, it takes care to use sustainable and nature-friendly materials in its plant-oriented designs. Instead of short-term flower bouquets that you will present to your loved ones or use in decorations; all production of Cocodema, which aims to allow you to breathe more comportably and communicate stronger by cleansing its environment from toxins, is made by local and boutique makers.